Prof.Dr.Nazım Durak’tan Estetik Olmak İsteyenlere Önemli Uyarılar

Spread the love
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Nazım Durak, botoks ve dolgu uygulaması yaptırmak isteyenlere önemli uyarılarda bulundu.
Estetik olmak isteyen kişilerin beklentilerinin gerçekçi olması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Nazım Durak, “Botoks sıklıkla yapılınca daha hızlı yaşlanmaya neden oluyor. Silikon ve seramik içeren dolgu maddeleri kesinlikle sakıncalıdır. En doğru uygulama insanın kendi yağını alıp, istediği bölgeye enjekte etmektir. Doğru işlem her zaman cerrahidir” dedi.
İşte ünlü estetik cerrahının açıklamaları:
Prof Dr. Nazım Durak, “Son günlerde evden çıkıp akşam eve güzel dönmek için yapılan uygulamalar için doğru bilinçlenme gerekmektedir. Örneğin botoks yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Ancak sıklıkla yapıldığında deri hareketsiz kaldığı için cildin kalitesi bozulmaktadır, bu nedenle daha hızlı bir yaşlanmaya gidiş olur. Yine cilt altındaki mimik kasların çalışmaması, bu bölgelerde zayıflama ve çökmeye neden olur. Zaman zaman üst kapak düşüklükleri, boyun bölgesi uygulamalarında solunum güçlüğü problemleriyle karşılaşılabilir” dedi.
Kullanılan dolgu maddelerinin içeriğinin de bilinmesi gerektiğini anlatan Prof. Dr. Nazım Durak, “Silikon ve seramik içeren dolgu maddeleri kesinlikle sakıncalıdır. Cilt altında kist oluşumu, enfeksiyon, özellikle dudak dudaklara uygulandığında hissizlik, öpüşme bozukluğuna neden olabilir. Süresi 1-3 arasında değişir. Işık dolgusu diye göz altına enjekte edilmektedir ki top top kalır, temizlenmesi zordur. Lenf yollarını tıkarsa göz çevresinde şişlikler meydana gelir” açıklamasında bulundu.
En doğru dolgu uygulamasının kendi yağını alıp, istenilen bölgeye uygulamak olduğunu söyleyen Prof. Dr. Nazım Durak, şöyle konuştu:
“Dolgu işlemlerinde en doğru uygulama insanın kendi yağını alarak istenilen yere enjekte etmektir. Zaman içerisinde en az yüzde 30’u kalır. Son derece güzel sonuçlar alınır” dedi.
Estetikte doğru işlemin her zaman cerrahi olduğunu söyleyen Prof. Dr. Nazım Durak, son dönemin en popüler işlemlerinden biri olan ‘örümcek ağı’yla ilgili ise “Örümcek ağı denilen uygulama ameliyat iplikleriyle, kaş ve yüzün üst bölümlerini asma işlemidir. İpler erir ya da koparsa yüzde çizgi tarzında oluklar oluşur ve gülünce ortaya çıkar. Uzun süreli bir anlamı yoktur. Doğru işlem cerrahidir” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*