Cinsel Sağlık Sorunlarına Faydalı Bilgiler

Spread the love

Her erkek ya da bayan, hayatı boyunca elbette ki bazı cinsel sorunlar ile karşılaşabilmektedir. Bayanlar ve erkekler için ortak olan cinsel sorunlar olurken, elbette ki bayanlara ve erkeklere has olan bazı rahatsızlıklarda meydana gelebilmektedir. Bunlar hakkında bazı bilgiler vermek gerekirse, sınıflandırma olarak sorunlara şu şekilde göz atabilirsiniz.
Erkek cinsel sağlık sorunları
Ereksiyon sorunları
Erken boşalma
Cinsel isteksizlik
Sertlik problemleri
Bayan cinsel sağlık sorunları
Orgazm bozuklukları
Vajinusmus
Vajinal akıntı
Anal çatlak
Cinsel isteksizlik
Ağrılı cinsel birleşmeler
Vajina da tahriş
Genel olarak sağlık sorunları arasında bunlara göz atabilmek mümkündür. Elbette ki hem bayan hem de erkeklerde, bu sorunlar, fiziksel olabildiği gibi, ağırlık olarak psikolojik sebeplerden meydana gelebilmektedir. Peki, genel olarak erkeklerin yaşadığı erken boşalma sorunları nedir ve nasıl çözülür?
Erken boşalma
Aslında erken boşalma süreci, ülke genelinde belirlenmiş dakikalar olsa da, bir bayanın tatmin olmadan, erkeğin boşalması durumu olarak tanımlamak daha mümkündür. Kendi isteğinizin dışında, eğer ki partneriniz tatmin olmadan bu işlem gerçekleşiyor ise erken boşalmış durumunda olabiliyorsunuz. Genel olarak, partnerini tatmin edememe korkusu, utanma, çekimserlik, düzensiz bir cinsel birliktelik, zamanında yapılmış olan mastürbasyonlar bu sorunu tetikleyenler arasında.
Elbette ki bazı cinsel destek ilaçları ile bu sorunları ortadan kaldırabilmek mümkündür. Fakat bunun yanı sıra ilk olarak psikolojik olarak sorunu kafanızda çözmeniz gerekiyor. Kendini güveninizin olması ve partnerinizin de bu konuda sizlere yardımcı olması, süreci daha rahat atlatmanızda yardımcı olabilecektir.
Vajinusmus
Mesela, bayanlarda da istek dışı kasılmalar, vajinusmus olarak tanımlanıyor. Bu durumda vajinada gerçekleşen kasılmalardan dolayı cinsel birliktelik maalesef meydana gelemiyor. Bu durumda cinsel birleşme olsa bile, tahrişler, ağrılar ve acılı durumlar kendini gösterebiliyor.
Korku, endişe ve panik hali, vajinusmus, yani istek dışı vajina kasılmalarına davetiye çıkarıyor. İlk olarak rahatlamanız ve daha sonra birleşme için kendinizi hazır hissetmeniz gerekiyor. Bunun için d erkek partneriniz ile hafif bir konuşma yaparak, size uygun hal ve hareketlerde yaklaşmasını sağlayabilir, sizi rahatlatarak birleşmenin oluşmasına destek olması için uyarılarda bulunabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*