Erkek ve Kadın Burun Estetiği Arasında Bir Fark Var Mı?

Spread the love

Erkek ve kadın burun estetiği taleplerinde farklılıklar oluyor. Erkekler, belirgin ve güçlü duran bir burun estetiği isterler. Kadınlar ise genel olarak ucu biraz kalkık olan burun estetiğini isterler.

Yüz bölgesinde yer alan burnun yapısı hem estetik olarak hem de psikolojik olarak kişiyi etkilemektedir. Teknolojinin gün geçtikçe ilerlemesi tıp alanında da ileri seviyelerin yaşanmasına neden olmaktadır. Bu sayede burun ameliyatlarında oldukça basit yöntemler gelişmiştir.

Burun estetiği, her ne kadar çevremizde güzellik amacıyla yapılan bir uygulamaymış gibi gözükse de aslında bazen istem dışı bir sebepten dolayı da yapılabilir. Burnun yapısından dolayı solunum sorunu çeken kişilerin sağlığı için yapılır. Kadınlara oranla erkeklerin burun estetiği yaptırdıkları nadir görülür. Kadınlar burun estetiği yaptırdığı zaman bu durum garipsenmez.

Ancak erkekler burun estetiği yaptırdığında halkımız tarafından bu durum tuhaf karşılanır. Erkek ve kadın burun estetiğinde bazı farklar karşımıza çıkar. Bunların başında kadın ve erkeğin tercih ettiği ve sahip olduğu burun yapısı çok farklıdır. Kadınlar için ideal burun farklı erkekler için ideal burun farklıdır.

Erkekler, belirgin ve güçlü duran bir burun estetiği isterler. Kadınlar ise genel olarak ucu biraz kalkık olan burun estetiğini isterler. Kadın ve erkek burun estetiğinde bir diğer fark ise burnun boyutudur. Kadınlar daha çok burnun kısa olmasını tercih ederler. Burnun genişliği gibi yapısal durumları da kadın ve erkek burun estetiği farklılıkları arasında sayılır.

 

Erkek ve Kadın Burun Estetiğinde dikkat edilmesi gerekilen hususlar

Erkek ve kadın anatomi olarak birbirinden farklıdırlar. Bu yüzden burun estetiği de farklı olarak yapılır. Erkeklerin derisi kadınlara göre daha kalın ve serttir. Bu yüzden burun estetiği olan erkeğin dikiş izlerinin kaybolması daha uzun zaman alır. Kadınlarda ise önemli olan burnun doğal görüntüsünü kaybetmemesidir. Ancak estetik amaçlı olsa bile estetiği alanında uzman kişilere yaptırmalısınız. Burnunuzun estetik operasyona uygun olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği, estetik alanda yapılan ameliyatlardan en yaygın olanıdır. Burunda doğuştan gelen yapısal bir bozukluk, sonradan kaza yada travma sonucu oluşan durumlardan dolayı burnun şeklinin düzeltilmesi için yapılan bir operasyondur. Her ne kadar sebep şekil bozukluğu denilse de bu şekil bozukluğundan kaynaklanan nefes almada zorluk gibi durumlarda da estetik ameliyatına ihtiyaç duyulur.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Günümüzde modern teknolojinin gelişmesi ile birlikte estetik ameliyatları basit bir şekilde yapılır.

Burun Estetiği Sonucunda Karşılaşılabilecek Durumlar Nelerdir?

Burun estetiği olan kişilerin iyileşme süreci operasyonun çeşidine bağlıdır. Normal olarak estetik olan bir kişinin iyileşmesi, dikişlerin izlerinin yok olması 1 ay sonunda olur. Ancak bazı sorunlarla da karşılaşılabilir.

Bu sorunlar şunlardır;

  • Burunda şişliğin ve mortların oluşması olağan bir durumdur. Bunun bir tehlikesi yoktur.
  • Genizden kan sızması durumu ile karşılaşılabilir. Bu durum hem ameliyat sırasında hem de ameliyat sonrasında görülebilen bir sorundur. Kanama yutulduğunda mide bulantısına sebep olabilir.
  • Gözaltında morluklar ve şişlikler meydana gelebilir.
  • Burun tıkanması durumu görülür.

Tüm bu durumlar dışında eğer ciddi problemler yaşarsanız doktora gitmelisiniz. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve burun estetiği Ankara hekimlerini araştırmak için linke tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*